X
تبلیغات
روابط عمومی کیوکوشین گیلان - مصاحبه شیهان خسرو قاسمی با هفته نامه کادح
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه.

استاد خسرو قاسمی : از جوانان تقاضا دارم به ورزش روی بیاورند, کسی از ورزش ضرر ندیده است.

از سالهای خیلی قبل خیلی ها تمایل داشتند مکانی را دایر کنند که وسایل ورزشی را درآن تابیه کنند نامی به خود بگیرد به نام باشگاه تا آحاد مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان در آن به ورزش بپردازند. اگر می توانستند از فیلتر هایی عبور کنند تازه به آرزویشان رسیده بودند. امروزه آن فیلتر ها برداشته شده و سازمانها و ادارات ورزش تابعه استان ها با شعار ورزش باید همگانی شود هیچگونه ممانعتی برای آنهایی که منافع خود را در ورزش جستجو می کنند وجود ندارد.هرکس از راه رسیده یک مجوز به نام او صادر شد, تاجایی که قضیه فراتر از این حرف ها شد. شخصی که اصلاً دنبال چیز دیگری بود با اجاره سالنی از یک نهاد وسایل بدنسازی درآن ریخت و با وعده های آن چنانی جوانان منطقه را به خود جلب کرد. بعد از چند ماه وقتی والدین جوانان پی به واقعیت بردند به نهاد ربوطه مراجعه کردند خود آنها دستور پلمپ سالن مذکور را صادر کردند ولی اداره کل در قبال آن حرکت کوچکترین عکس العملی نشان نداده بود مگر اداره متولی ورزش استان نیست. اصلاً چرا باید صدورمجوز بدون حساب و کتاب باشد که صاحبان باشگاه قادر نباشند قسط وام بانک را بپردازند به هر حال هر چیزی در حد معمولش خوب است مثالی می زنیم در رابطه با همین شهر رشت که امروزه بالغ بر یکصد وبیست ویا کمی بیشتر سالن به نام باشگاه دارد, مگر در این شهر چقدر جوان است که بخواهد ورزش کند.واقعاً با اشباع شدن آنها از ورزش فراری نمی شوند. جا دارد اداره کل تربیت بدنی فقط گره از سر خود باز نکند وهمه چیز را به امان خدا رها نکند. روی همین اصل نشستیم پای صحبت یکی از مربیان و باشگاه داران حومه رشت که خواندن حرف های او خالی از لطف نیست. استاد خسرو قاسمی مربی کاراته که سابقه چندین ساله دارد و شاگردانش به بالاترین مدارج این رشته که مقام اولی کشوری است رسیده اند. قاسمی می گوید درکیلومتر 6 جاده لاکان به رشت در محله سیم بر با دوندگی های فراوان موفق شدم ده میلیون تومان با معرفی تربیت بدنی به بانک وام دریافت کنم, سالنی به مساحت 300 متر به نام باشگاه قهرمانان گیل دایرکردم که درآن رشته های کیوکوشین کاراته, کونگ فو توآ و تکواندو, آمادگی جسمانی بانوان به همراه ژیمناستیک کودکان راه اندازی شد انتظار داشتم بعد از سال ها زحمت در ورزش به آرامش نسبی برسم متأسفانه تمام آرزوهایم واهی بود چون مجوز بدون برنامه ریزی صادر می شود و باشگاه ها عین قارچ بدون حساب و کتاب از زمین سر در می آورند و اصلاً مسافت در نظر گرفته نمی شود. همین مسئله سبب شد در قبال بانک پاسخگو نباشم.

منش والای قاسمی باعث شده که تعداد ورزشکارانی که بااو کار می کنند با جان ودل با او باشند ولی او اعتقاد دارد که عواطف همیشه نمی تواند بر واقعیت غلبه کند.

باشگاه قهرمانان گیل از تاریخ 30/9/1383 در سیم بر لاکان شروع به کار کرده و مربیانی نظیر حسن ابراهیم پور در رشته رزم آوران ,مهرداد شعبانی در رشته تکواندو و آقای قاسمی نیز خود در رشته کیوکوشین فعالیت دارد. خانم میترا امینی آمادگی جسمانی بانوان وخانم زهره بخشی درکاراته بانوان فعالیت دارند . آقای حامدی نیز رشته ژیمناستیک کودکان را اداره می کند. که در همه ی رشته های این باشگاه قهرمانانی را به استان معرفی کرده است .

قاسمی : نمونه بارزش در کلاس کیوکوشین کاراته ایران که زیر نظر من است بیش از ده نفر از افراد این کلاس حرف اول را در کشور می زنند.

خسرو قاسمی ازجوانان دیگرکه تاکنون دنبال ورزش نبوده اندمی خواهدمثل دیگرهمقطاران خود که به ورزش می پردازند به ورزش روی آورند حتی اگر در باشگاه های دیگر باشد. مطمعناً همه آنهایی که به دنبال ورزش هستند ضرر نکرده اند و نمی کنند.

وقتی از قاسمی پرسیدیم انتظارش به عنوان یک باشگاه دار از مسئو لین چیست؟ پاسخ داد: لطف کنند حمایت همه جانبه داشته باشند. لااقل با بانک ها هماهنگ کنند, قسط های را عقب بیاندازند تا ما بتوانیم روی پای خود بایستیم بعداً بتوانیم قسط ها را پرداخت کنیم. در پایان از کلیه کسانی که به جامعه خدمت می کنند خصوصاً برای ورزش خسته نباشید می گویم وازهفته نامه شما که معرفی مربیا و ورزشکاران می پردازد تقدیر و تشکر می کنم.

مصاحبه: حمید رضا طاهری

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/06/31ساعت 13:22  توسط مهرابی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
به نام خدا.سلام به شما و متشکرم که از وبلاگ کیوکوشین ایران در استان گیلان مشاهده کردید. بنده روح الله مهرابی مسئول کمیته روابط عمومی کیوکوشین در استان گیلان هستم و زیر نظر شیهان خسرو قاسمی نماینده سبک در استان کار می کنم.
ضمنا جهت مشاهده لیست مطالب به آرشیو موضوعی بروید.

نوشته های پیشین
شهریور 1388
آرشیو موضوعی
مصاحبه شیهان خسرو قاسمی با روزنامه پنجره نو
سوگندنامه کیوکوشین
ورزش کیوکوشین ایران در استان گیلان
معرفی باشگاه قهرمانان گیل
مصاحبه شیهان خسرو قاسمی با هفته نامه کادح
پیوندها
روابط عمومی کیوکوشین ایران
mohammad
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM